Szerelmes hangjegyek 2
E |
gy film, amely a premier óta lázban tartja az embereket és akkor még szép jelzőt használtam. Mert a kommenteket olvasva inkább egymás értelmiségi szintjét célozzák meg az odajárok, mint hogy a filmről beszélnének, de ami igaz, az, hogy minden rossznak a forrása ez a film, amely egyesek szerint gagyi, mások szerint pedig csúcs. Nem vagyunk egyenlőek, és a demokráciában élünk című maszlagot most inkább így előre elsütöm, ne hogy utána engem is lefejezzenek. Sokáig gondolkodtam ezek után, hogy írjak e filmfelkeltést, de hát az 1-et láttam, amelyből egyenes arányosságban áll – nálam – a második rész megtekintése. Szóval akkor nézzük is, hogy én, - nem akarom elmondani még egyszer az utolsó szót -, tapasztaltam.
A sztori: Végre itt a nyár, szünidő van, - hú de jól jönne most ez – de visszatérve főhőseink, a nyáron dolgozni szeretnének, pénzt gyűjteni. Amit Troy barátunk akar úgy annyira, és ezt Sharpay „szőke cicánk” el is intézi. Szóval munkára fel, az egész team elmegy dolgozni a Sharpay szülei által üzemeltett Counttry klubba( most ez komoly, tényleg az volt, hm). Nah a lényeg, egy mondatban: Sharpay rámászik Troyra, aki persze Gabriellával nyomulna, de fejébe száll a sok dicsőség, hogy ő találkozhat nem mindennapi emberekkel, és hogy egyenes ágon bejuthat a főiskolára, ezért elfordul barátaitól, majd az apja is adja alá a lóvat, szóval teljesen elszáll magától, ez van.
Negatívum: Bármennyire nem akarok bele menni a dolgokba, mégis nem lehet azt nem elsütni, hogy sablonos amerikai mű.(kihagytam a remek szót előtte). Sajnálom, de ez az igazság. Ez a téma valahol és valamikor egy pár filmben már hallható és látható volt, amióta a világ a világ. Kevés ez.
Értékelés: Az elsőre visszaemlékezve már ott is megvolt ez a sablonkörítés a zene mellett. És ezt folytatták, pedig bíztam benne, hogy most talán más lesz. De nem. Miért kell csalódnom állandóan, ezekben a folytatásos múvikban. De kezdődjön az igazi értékelés: a sztori, írtam már, a leggyengébb láncszem, bár honnan is nézem. A zene, és akkor egy pozitív jelző, mert a zene azért bejött, 2 szám van, ami még nekem is bejövős, a többi hát az nem valami nagy szám. A szereplők, Troy barátunk, hogy is mondjam, már túlságosan ilyen „selyemfiú” szerepét tölti be, meglátásom szerint. Nagyon jó lenne egy váltás a következő résznél, az ő szerepkörében. Míg Vanessa, aki ugye botrányos fotói után, még jó hogy szerepelhetett a múviban, bár a következő részben lehet hogy neki is kampec. Igaz ő azért nem csúnya. A többi szereplő meg belesorolható az amerikai túljátszott kategóriába. A legelején azt írtam, hogy nem keresem a bajt, de tényleg nem, ez egy vélemény, „mindenkinek joga van ügyvédet fogadni, és minden, amit monda az felhasználható maga ellen”….blablabla. A viccet félretéve ebben a múviban, amelynek műfaj meghatározásában szerepel az a szó, hogy vígjáték, hát az igazat megmondva köze sincs ehhez, most röhögsz, de…….., inkább nem folytatom a mondatot, mindenki képzeljen oda valamit. Így hogy a végére értem, és minden bűnömet leróttam, és végre megtisztultam, nem kínoz tovább a ki nem mondott szavak fojtása. Tudom, hogy viccesre sikeredett az értékelő eddigi része, de fordítsuk komolyabbra a szót: ultra gyenge sztori, „közepes” színészi teljesítmény, néhol jó dalokkal meghintve. Ez most komolynak hangzott. Ki kell mondanom: nem volt jó, igaz a pontszámomban nem fogom lehúzni, mert a maga műfajában nézzük a dolgokat, és ez ugyebár: zenés vígjáték, ilyenből nem sok kerül a vászonra manapság, szóval ezt a keveset is meg kell becsülni. Ezek után nem tudom mit várjak a 3-tól. Remélem, hogy olvassák a hsz –ket a különböző fórumokon és akkor kitalálnak valami okosabb dolgot ennél. De előtte még ne felejtsem el bejegyezni a képzeltbeli noteszfüzetembe, hogy pénteken este az egyik kereskedelmi adón, már nézhető állapotba is kerül e mű.
5/10
Soundtrack
képre katt a letöltéshez
Pass: loadcenter